پنیر را نباید به تنهایی خورد علتش چیست

شیوه جدید آموزش با تولید نسخه کرونایی

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه باید خلاقیت معلمان را در زیست بوم جدید به رسمیت شناخته و به سمت آموزش های ترکیبی حرکت کنیم گفت: باید نسخه های کرونایی متناسب آموزشی تولید کنیم.

به گزارش ، مهدی نوید ادهم در دومین روز از سی و چهارمین اجلاس روسا و مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور که به صورت مجازی برگزار می شود، درباره اجرای سندتحول در زیست بوم اسپری اپسایت جدید سخن گفت و در این باره اظهار کرد: فرمایشات روز گذشته رهبری راهگشای اجرای عملیاتی تر سندتحول است.

وی به ویژگی های زیست بوم جدید اشاره کرد و گفت: عدم قطعیت و شفافیت شرایط، کوتاه مدت نبودن شرایط، نگرانی خانواده های ایرانی برای اعزام فرزندان به مدرسه، تقویت فردگرایی و تفرد، عدم استقرار نظام آموزشی در مدرسه از جمله این ویژگی هاست.

نویدادهم با بیان قیمت ورق سیلیکونی برای زخم اینکه اگر دیروز استفاده از فضای مجازی در حاشیه بود امروز به متن آمده و فرصتی است که باید قدر بدانیم، به برخی نکات آموزشی در زیست بوم جدید اشاره کرد و گفت: آثار و پیامدهای شیوع کرونا درازمدت است و باید برنامه ریزی ها در همین راستا باشد. استفاده حداکثری از فناوری های نوین یادگیری لازم و ضروری است البته تعلیم و تربیت مترادف آموزش های مجازی نیست.

وی ادامه داد: خانواده به عنوان رکن اصلی به میدان آمده و باید فرصت را مغتنم بدانیم. برای اجرای سندتحول در این شرایط باید اهداف پانسمان لوهمن روشه و برنامه ها را بازنگری کرده و حداکثر اختیارات را به مدرسه و شورای مدرسه بدهیم که طبق چارچوب ها بتوانند تصمیم گیری کنند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه باید خلاقیت معلمان را نیز به رسمیت شناخته و به سمت آموزش های ترکیبی حرکت کنیم گفت: باید نسخه های کرونایی متناسب آموزشی را تولید کنیم.

وی با اشاره به برخی الزامات مدیریت تغییر عنوان کرد: گفتمان پیچش بیضه سازی و تبیین مفاهیم سندتحول در فرمایشات دیروز رهبری نیز مورد اشاره قرار گرفت، باید به این مهم توجه کرد.

نویدادهم در ادامه خطاب به مدیران استانی گفت: جنس سندتحول، مفاهیم اسلامی است و باید مدیریت آن نیز اسلامی باشد. مدیریت دینی یعنی مدیریت صبورانه و توام با شکیبایی؛ عدالت خواهی، مشارکت پذیری، مثبت اندیشی، مقبولیت و مشروعیت علمی، سیاسی، اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی از دیگر الزامات مدیریتی برای اجرای تحول است. تحول با بخش‌نامه رخ نمی‌دهد و باید باور اتفاق بیفتد.

وی افزود: در سال جدید ۲۵ بسته تحولی در معاونت های مختلف انتخاب شده که لازم است مدیران استانی به طور کامل آنها را شناخته و برای اجرای آن تلاش و همراهی کنند. وزارتخانه مصمم است این ۲۵ بسته تحولی را اجرا کند.منبع

/ 0 نظر / 14 بازدید