آیا بینی وگوش انسان رشد میکند

عدم توقف رشد بینی و گوش,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی
رشد بینی و گوش هرگز متوقف نخواهد شد.

پس از اینکه آخرین علامت های نمودار رشد افراد ثبت می شود، وضعیت رشد اشخاص بالغ متوقف می شود. پانسمان زخم حفره ای درواقع به ندرت رخ می دهد که شخصی بالغ هم چنان با رشد قد یا سایر نمودار های رشد روبرو شود. ولی جالب است بدانید رشد دو عضو بدن هرگز متوقف نمی شود.

به گزارش انتخاب، بسیاری از افراد مایلند پس از پایان دوران بلوغ باز هم رشد قد را تجربه کنند، ولی این کار هنوز به شکل قطعی و رسمی تائید نشده است. با این وجود بعضی از اندام ها به شکل خودکار و بدون دخالت دارو و جراحی سوپرازورب سی رشد خود را ادامه می دهند.

دکتر رایان ناینشتاین، پزشک جراحی پلاستیک نیویورکی، توضیح می دهد که چه چیزی این دو عضو صورت را از بقیه بدن شما متفاوت می کند. دکتر ناینشتاین توضیح می دهد که چطور تکثیر سلول های بدن رشد ما را هدایت می کند. دکتر ناینشتین می گوید: «بیشتر سلول های بدن در زمان بلوغ متوقف شدند. هنگامی که سلول های بدن مانند سلول های استخوانی، ماهیچه ای و چربی مانع پانسمان هیدروکلوئید کامفیل از تکثیر شوند، رشد ما متوقف می شود. آنها نمی توانند بزرگ تر شوند (آنها میتوانند عضلات خود را بسازند) یا کوچک شوند (آنها میتوانند چربی سوزی کنند.)، ولی اغلب آنها متوقف نمی شوند. به عبارتی دقیقتر، بعد از بلوغ رشد قفل می شود.»

عدم توقف رشد بینی و گوش,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی

بینی جراحی پوست و گوش ما در مقایسه با سایر بدن ما بی نظیر است، زیرا از بافت نرم ساخته شده و از غضروف تشکیل یافته است. این بافت نرم در کل زندگی ما رشد می کند. دکتر ناینشتاین می گوید: «هنگامی که بدن یک شخص را در سن ۲۰ سالگی و ۸۰ سالگی مقایسه می کنیم، می بینیم که سلول های بیشتری در گوش و بینی خود خواهد داشت. به همین علت است که بعضی از اشخاص سوپرازورب پی مسن بینی و گوش های بزرگی دارند.»

درصورتی که تعجب می کنید که چرا مو و ناخن (Nails) در فهرست قسمت های از بدن که رشدشان متوقف نمی شوند قرار ندارند، دکتر نینشتاین توضیحی برای آن دارد. او می گوید رشد مو و ناخن ژنتیکی است و برای هر شخص متفاوت است. به طورمثال، کچلی ارثی است. دکتر نینشتین می گوید ادامه رشد گوش و بینی مداوم است، ولی وضعیت مو و ناخن ها "کاملا شفاف نیست".منبع

/ 0 نظر / 24 بازدید